Владимир Норов Қозоғистонга боради
Эртага, 8 июнь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазири в.б. Владимир Норов Нур-Султон шаҳрида бўлиб ўтадиган «Марказий Осиё – Хитой» шаклидаги учинчи вазирлар учрашувида иштирок этади.
Тадбир давомида томонлар дипломатик муносабатлар ўрнатилганининг 30 йиллиги муносабати билан 2022 йил 25 январда бўлиб ўтган “Марказий Осиё – Хитой” онлайн саммитида давлатлар раҳбарлари томонидан эълон қилинган ташаббусларни амалга ошириш йўлларини, шунингдек сиёсий-дипломатик, савдо-иқтисодий, транспорт ва маданий-гуманитар соҳалардаги кўп томонлама ҳамкорликни янада кенгайтиришнинг долзарб масалаларини муҳокама қилишлари айтилган.
Ташриф доирасида ушбу турли давлатлар делегациялар раҳбарлари билан икки томонлама учрашувлар ҳам режалаштирилган.