Вазир ўринбосари ҳоким этиб тайинланди
Нодирбек Якубов 1975 йили Олмалиқ шаҳрида туғилган. Мутахассислиги - ҳуқуқшунос. У 2001 йили Мирзо Улуғбек номидаги Ўзбекистон миллий университетини битирган. Оилали, уч нафар фарзанди бор.
Нодирбек Якубов меҳнат фаолиятини «Ўзелектркимёсаноат» ишлаб чиқариш бирлашмасида ишчи вазифасида бошлаган.
У ўз фаолияти давомида Ўзбекистон Республикаси Президенти девони, Хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитасида ишлаган.
Мазкур вазифага тайинлангунга қадар Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирининг ўринбосари лавозимида ишлаб келаётган эди.