Туркиядаги Ўзбекистон ФВВнинг қутқарув отряди Тошкентга етиб келди.
Туркияда 18 кунлик муваффақиятли қидирув-қутқарув ишларидан сўнг Ўзбекистон Фавқулодда вазиятлар вазирлигининг отряди ўз ватанига қайтди
6 февраль куни Туркиянинг жанубий-шарқий вилоятларида даҳшатли зилзила сабаб ўн минглаб инсонлар ҳалок бўлди. Ўзбекистон Президенти топшириғига кўра, Фавқулодда вазиятлар вазирлигининг 100 кишидан иборат қидирув-қутқарув гуруҳи табиий офат ўчоғи, яъни Ҳатай вилоятига жўнатилган эди.
Ўзбекистон ФВВ қидирув-қутқарув гуруҳи иштирокидаги қутқарув операцияси 2 ҳафтадан кўпроқ давом этди ва шу вақт ичида улар томонидан вайроналар остидан 18 нафар тирик одам ва 200 га яқин жасадлар олиб чиқилди.
Бугун Ўзбекистон қидирув-қутқарув гуруҳи уйга қайтди. Тошкент халқаро аэропортида Ўзбекистон Фавқулодда вазиятлар вазирлиги ходимларини оммавий ахборот воситалари, жамоатчилик вакиллари, Фавқулодда вазиятлар вазири ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.