Turkiyadagi O‘zbekiston FVVning qutqaruv otryadi Toshkentga yetib keldi.
Turkiyada 18 kunlik muvaffaqiyatli qidiruv-qutqaruv ishlaridan so‘ng O‘zbekiston Favqulodda vaziyatlar vazirligining otryadi o‘z vataniga qaytdi
6 fevral kuni Turkiyaning janubiy-sharqiy viloyatlarida dahshatli zilzila sabab o‘n minglab insonlar halok bo‘ldi. O‘zbekiston Prezidenti topshirig‘iga ko‘ra, Favqulodda vaziyatlar vazirligining 100 kishidan iborat qidiruv-qutqaruv guruhi tabiiy ofat o‘chog‘i, ya’ni Hatay viloyatiga jo‘natilgan edi.
O‘zbekiston FVV qidiruv-qutqaruv guruhi ishtirokidagi qutqaruv operatsiyasi 2 haftadan ko‘proq davom etdi va shu vaqt ichida ular tomonidan vayronalar ostidan 18 nafar tirik odam va 200 ga yaqin jasadlar olib chiqildi.
Bugun O‘zbekiston qidiruv-qutqaruv guruhi uyga qaytdi. Toshkent xalqaro aeroportida O‘zbekiston Favqulodda vaziyatlar vazirligi xodimlarini ommaviy axborot vositalari, jamoatchilik vakillari, Favqulodda vaziyatlar vaziri va boshqa rasmiy shaxslar kutib oldi.