Prezident o‘qituvchi va murabbiylarni mukofotladi
O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan ta’lim-tarbiya tizimida alohida o‘rnak ko‘rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni e’lon qilindi.
Unga ko‘ra, mamlakatimizda ta’lim tizimini xalqaro standartlar asosida rivojlantirish, sohaga doir islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, o‘quv-tarbiya jarayoniga milliy va ilg‘or xorijiy tajribalar, innovatsion pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini keng joriy etish ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, o‘quvchilarga ilm-fan asoslari va zamonaviy kasb-hunarlarni o‘rgatish, ularning intellektual salohiyatini yuksaltirish, Yangi O‘zbekistonni bunyod etish va Uchinchi Renessans poydevorini yaratish yo‘lidagi katta xizmatlari, sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish, yoshlarni ona Vatanga mehr va sadoqat, umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalashdagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan taqdirlandi.
«O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi» faxriy unvoni bilan:
Mustofoyev Jumanazar Safoyevich - Buxoro davlat universiteti Qorako‘l akademik litseyining matematika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Shamsidinov Abduqodir Umarovich - Marhamat tumanidagi 47-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi» faxriy unvoni bilan:
Mamadaliyev Isomiddin Imomaliyevich - Yangiqo‘rg‘on tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya va biologiya fanlari o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Eshankulov Baxodir Axmadaliyevich - O‘rta Chirchiq tumanidagi 124-imkoniyati cheklangan bolalar uchun maktab-internati tarbiyachisi, Toshkent viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan:
Bogdasarova Tatyana Mixaylovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 49-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Uralov Abduvali Turgunovich - Guliston tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa madaniyati fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Formanov Shakir Kasimovich - O‘zbekiston Milliy universitetining ehtimollar nazariyasi va matematik statistika kafedrasi professori
«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan:
Baytemirov Asadulla Xaitboyevich - Zarbdor tumanidagi 25-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Tuxliyev Nurislam - O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasining islom iqtisodiyoti va moliyasi, ziyorat turizmi kafedrasi professori
«Mehnat shuhrati» ordeni bilan:
Abduvalitov Yergash Buranevich - Toshkent davlat pedagogika universitetining qozoq tili va adabiyoti kafedrasi mudiri
Bakirov Abduvali - Angren shahridagi 1-kasb-hunar maktabining maxsus fan o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Dadadjanova Eleonora Abduvaxabovna - Farg‘ona viloyati chet tillarni o‘qitishga ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori
Jalalova Nilufar Abdirashidovna - Yakkasaroy tumanidagi 319- ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Kuchkarov Abdulla Madaminovich - Shovot tumanidagi Al-Xorazmiy nomidagi Xalqaro fizika va matematika maktab-internatining matematika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Mardonova Nigora Axatkulovna - Samarqand imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan kasb-hunar maktabi tarbiyachisi, Samarqand viloyati
Maxmudov Ravshanbek Jalilovich - Guliston davlat universitetining milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi kafedrasi professori, Sirdaryo viloyati
Mengliyev Abduraxmon Javliyevich - Qiziriq tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Mirzabayev Serikbay Dauilbayevich - Nukus shahridagi 2-kasb-hunar maktabining bosh ustasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Rixsiyev Mamurjon Akromovich - Chilonzor tumanidagi 217-umumiy o‘rta ta’lim maktabining texnologiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Toshpulatov Bobir Buronovich - G‘uzor tumanidagi 68-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining fizika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Tursunova Xurmat Toshevna - Kogon tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Buxoro viloyati
Xalilova Moxira Kodirovna - Nurota tumanidagi 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati
II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan:
Adilova Shoira Muxammadiyevna - Oqoltin tumanidagi «Barkamol avlod» bolalar maktabi direktori, Sirdaryo viloyati
Amirova Zuvayda Shadmanovna - Termiz shahridagi kasb-hunar maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Babadjanov Xushnut - Urganch davlat universitetining rus tili va adabiyoti kafedrasi professori, Xorazm viloyati
Davlatova Manzura Asrorovna - Karmana tumanidagi «Begim Kids» nodavlat maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachi-uslubchisi, Navoiy viloyati
Yelmuratov Baxitbay Kuanishbayevich - Taxtako‘pir tumanidagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Jumaniyazova Muxabbat Boltayevna - Muhammad Rizo Ogahiy nomidagi ijod maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Jo‘rayeva Hidoyat Shodiyevna - Navbahor tumanidagi 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Navoiy viloyati
Zairov Djura Tashpulatovich - Sport yakkakurashlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabining og‘ir atletika bo‘yicha murabbiysi
Isaqova Adolat Valiyevna - Norin tumanidagi 37-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Ismailova Shoira Pulatovna - Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti akademik litseyining informatika fani o‘qituvchisi
Kazabayeva Ozoda Alimuxamedovna - Parkent tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Kuvatova Dilnavoz Namazovna - Qarshi shahridagi 46-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Qashqadaryo viloyati
Mamajonova Muxabbatxon Maxkamovna - Qo‘shtepa tumanidagi 30-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Mirzayeva Ravshanoy Xurbayevna - Paxtaobod tumanidagi 1-kasb-hunar maktabi direktori, Andijon viloyati
Misirova Manzura Abdumajitovna - Do‘stlik tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Olimova Zevar Sultonovna - Vobkent sanoat va transport texnikumining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Raxmonova Xusniya Usmonovna - Payariq tumanidagi «Happy Dreams House» nodavlat maktabgacha ta’lim tashkiloti rahbari, Samarqand viloyati
Sabirova Dono Ilxamjonovna - Yakkasaroy tumanidagi «Lider bolalar maktabi» nodavlat ta’lim tashkilotining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Saidova Gulbahor Xudayberganovna - Amudaryo tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fransuz tili fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Sobirova Muyassarxon Parpibayevna - Bekobod tumanidagi 2-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Toshkent viloyati
Shaymuratova Dilyara Rashidovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 71-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri
«Do‘stlik» ordeni bilan:
Adilova Mashkura Nasirovna - Qibray tumanidagi 30-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Azimov Mumin Usmanovich - Ko‘kdala tumanidagi Chiroqchi pedagogika kolleji direktori, Qashqadaryo viloyati
Annayev Tuxtash Jurayevich - Termiz davlat universitetining O‘zbekiston tarixi va manbashunoslik kafedrasi katta o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati
Axmedov Ashraf - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Sharqshunoslik instituti sharq xalqlari fani va madaniyati tarixi bo‘limi boshlig‘i
Dusova Zuxra Maxmudovna - Tomdi tumanidagi 1-oilaviy bolalar uyi tarbiyachisi, Navoiy viloyati
Juravleva Olga Anatolevna - Paxtakor tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Kadirimbetova Salima Rasbergenovna - Nukus tumanidagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Kambaraliyev Tairjon Nurmatovich - Uchqo‘rg‘on tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining matematika fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati
Mamatxalilova Gulbaxar Sadirovna - Jalaquduq tumanidagi 29-umumiy o‘rta ta’lim maktabining qirg‘iz tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Nozadze Tamara Vasilevna - Yashnobod tumanidagi 166-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Nurullayeva Nigora Nazirovna - Urganch davlat universiteti akademik litseyining nemis tili fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Plazinskaya Marina Stanislavna - V.Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabining musiqa nazariyasi bo‘limi o‘qituvchisi
Raxmatullayeva Elvira Railevna - Buxoro shahridagi «The Knowledge Academy» nodavlat ta’lim tashkilotining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Ruziyeva Larisa Raximovna - Samarqand shahridagi 1-imkoniyati cheklangan bolalar uchun maktabi direktori, Samarqand viloyati
Tugusheva Zulfiya Fanilevna - Marg‘ilon shahridagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining nemis tili fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Urazbayeva Mavlyuda Anvarovna - Toshkent shahridagi «Barkamol avlod» bolalar maktabining to‘garak rahbari
«Shuhrat» medali bilan:
Abilkasimov Akmal Bekturdiyevich - Abu Ali ibn Sino nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning kimyo fani o‘qituvchisi
Alimova Gulchexra Gafurovna - P.Benkov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan rassomlik maktabining liboslar dizayni fani o‘qituvchisi
Ataboyeva Sevara Mamasaliyevna - Toshkent shahridagi Prezident maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi
Bozorov Sayfullo Sadullayevich - Mirishkor tumanidagi 21-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Botirova Guzalxon Turdiyevna - Xalq ta’limi vazirligi tasarrufidagi tabiiy fanlarga ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi
Davlatov Nosirjon Ergashaliyevich - Quva tumanidagi 49-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Doniyorov Sodiq Holiqovich - S.Sirojiddinov nomidagi respublika akademik litseyining kimyo fani o‘qituvchisi
Jumaniyozov Erkaboy Raxmonovich - Yangihayot tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Ikromov G‘olibjon Tolibjonovich - Shayxontohur tumanidagi 102-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Karimova Farida Azatbayevna - Ohangaron tumanidagi 27-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati
Kdirbayeva Lala Abdikadirovna - Qo‘ng‘irot tumanidagi 43-umumiy o‘rta ta’lim maktabining o‘zbek tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Qarshiboyeva Ma’mura Amirkulovna - Sharof Rashidov tumanidagi «Mubinabonu» oilaviy bolalar uyi rahbari, Jizzax viloyati
Qurbonov Boburmirzo Xoshimjonovich - Buvayda tumanidagi 2-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining kimyo fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati
Mamadaliyeva Muxayyo Ubaydullayevna - Uchko‘prik tumanidagi 27-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Farg‘ona viloyati
Saparova Dilshoda Adashevna - Tayloq tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Safarov Rustam Dusiyorovich - Yashnobod tumanidagi 77-ixtisoslashtirilgan ko‘zi ojizlar maktab-internati direktori, Toshkent shahri
Subxonov Nurmurod Haydarovich - Romitan tumanidagi 41-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Tokumbetov Shavkat Kaipnazarovich - To‘rtko‘l tumanidagi 63-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Tusmatov Oybek G‘afurovich - Izboskan tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati
Ulug‘berdiyeva Gulchehra Aliqulovna - Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti akademik litseyining matematika fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati
Umarova Muxayyo Shamshidinovna - Uychi tumanidagi 30-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi, Namangan viloyati
Umrzakov Sarvarbek Muxamadovich - Bo‘ston tumanidagi 48-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Andijon viloyati
O‘talov Lutfulla Narzullayevich - G‘allaorol tumanidagi 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati
Fuzailova Xulkar Ergashevna - Jomboy tumanidagi 18-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati
Xaitov Xusniddin Xasanovich - Halima Xudoyberdiyeva nomidagi ijod maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati
Xamdamova Muxayyo Soxibnazarovna - Bektemir tumanidagi 293-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri
Xasanova Aydin Bekturdiyevna - Gurlan tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Xudayberganova Muxayyo Sabirovna - Urganch shahridagi 1-kasb-hunar maktabining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Xorazm viloyati
Xusanova Zumrad Nozimjonovna - Mirobod tumanidagi «Excellence Education Group» nodavlat ta’lim tashkiloti rahbari, Toshkent shahri
Haydarov O‘ktam Xazratovich - Qorako‘l tumanidagi 53-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati
Sharapov To‘ra Ne’matovich - Yakkabog‘ tumanidagi 40-umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati
Yuldashova Barchinoy Nurillayevna - Konimex tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati