Таҳлил Кеча, 17:42 04242
Андижон вилояти «Дўстлик» чегара божхона постида йирик миқдордаги кучли таъсир қилувчи моддаларни Ўзбекистон ҳудудига олиб киришга бўлган уриниш фош қилинди.
Доллар курси бир кунда 30 сўмдан ошиқ арзонлади
Евро курси 17,40 сўмга тушди ва 14 744,45 сўм бўлди.
Россия ТИВ раҳбари Ўзбекистонга келади
Бу ҳақда мамлакат ТИВ расмийси М.Захарова маълум қилди.
Ўзбекистон ва ЖСТ: тенг рақобат сари йўл
Сўнгги йилларда Ўзбекистон халқаро иқтисодий майдонда фаол ҳаракат қилмоқда. Мамлакатимиз глобал бозорда ўз ўрнини мустаҳкамлаш, савдо-сотиқни эркинлаштириш ва ташқи иқтисодий алоқаларни кенгайтириш сари изчил одимламоқда.
Вазирлик Андижондаги маданият ходимлари ҳолидан хабар олди
«Бир кўнгилни йўқлаб шод қилмоқ Каъбани зиёрат қилмоқ билан тенг» деган ҳикматнинг бугун исботини кўрдик. Айни кунларда юртимизда 15 апрель «Ўзбекистон Республикаси Маданият ва санъат ходимлари куни» тадбирлари бўлиб ўтмоқда.