Foto: «AP Photo/Manu Brabo»
Yakshanba kuni Qohiraning jinoyat ishlari bo‘yicha sudi terrorchilik guruhini tashkil etgani hamda unga a’zo bo‘lgani uchun 13 kishini umrbod, yana 3 kishini 15 yil qamoq jazosiga hukm etdi, deya xabar berdi «Masrawy» portali.
Sudlanuvchilar «Jabxat an-Nusra» terrorchilik guruhiga aloqadorlikda ayblanmoqda.
«Qohiraning jinoyat ishlari bo‘yicha sudi mazkur ishda ayblanayotgan 13 kishini umrbod, yana 3 nafarini 15 yilga ozodlikdan mahrum etdi», — deb yozadi portal.
Shuningdek, mahkumlarga 3 million Misr funti (taxminan 185 ming dollar miqdorida jarima solinadi, qamoq muddati tugagandan keyin 5 yil davomida politsiya nazoratida bo‘ladi.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, mahkumlar 2011-yildan 2014-yilgacha terrorchilik guruhini tashkil etishgan yoki uning a’zoligida bo‘lishgan. Jangarilar «davlat muassasalarining o‘z vazifalarini bajarishiga xalaqit berishga» hamda fuqarolarga hujum qilishga chaqirgan, deya ta’kidlagan portal.