Ҳуқуқ 07/05, 10:47 02102
Исроил Ғазо сектори жанубидаги Рафаҳ шаҳрига қарши қуруқликдан ҳужум уюштираётган бир пайтда АҚШ Исроилга бомба етказиб беришни тўхтатди.
Хизматкорга 2, 7 млн. доллар, вилла, бир неча машина ва мушуклар мерос қолди
Ўзбек олимаси Покистоннинг «Буюк хизматлари учун» ордени билан тақдирланди
Покистонда давлат байрами — Покистон куни муносабати билан ҳарбийлар ҳамда адабиёт, санъат, спорт, фан ва тиббиётда қўлга киритган ютуқлари учун тақдирланганлар орасида ўзбекистонлик олима ҳам бор.
Ўзбекистон олимпия жамоаси аъзоларига қанча пул мукофоти берилгани айтилди
Қатарда ўтган Осиё кубоги U23 турнирида қитъа вице-чемпионига айланиб, ўз тарихида илк бор Олимпиадага йўлланма олган Ўзбекистон олимпия жамоаси пул мукофоти билан тақдирланган.
Рубл пасайди, доллар курси эса баландламоқда
Марказий банк 10 майдан хорижий валюталарнинг ўзбек сўмига нисбатан қийматини белгилади.
Президентнинг Ўзбекистон халқига байрам табриги эълон қилинди
Президент Шавкат Мирзиёевнинг Ўзбекистон халқига байрам табриги эълон қилинди.
Буюк Британия ўз фуқароларини Ўзбекистонга сафар борасида огоҳлантирди
Буюк Британия ташқи ишлар вазирлиги ўз фуқароларини Ўзбекистоннинг жанубий чегара минтақасига сафар қилмасликка чақирди.