«O‘zLiDeP» Toshkent shahar kengashi tomonidan Toshkent Turin politexnika universitetida «Yosh innovatsiyachi» ko‘rik-tanlovining Olmazor tuman bosqichi o‘tkazildi. Tanlovda 10 ga yaqin yosh ixtirochilar o‘zlarining yangi g‘oya va innovatsion loyihalari bilan ishtirok etdi.
Toshkentdagi Turin politexnika universiteti akademik litseyining 2 bosqich o‘quvchisi Islom Alamov ko‘rik-tanlovda ishtirok etgan yosh ixtirochilardan biri. U o‘z taqdimotida yaqinda yaratgan «Lotos 7» avtomobilini namoyish etdi.
– VAZ 2103 vorisi sifatida yaratilgan ushbu mashina soatiga 160 km tezlikda harakatlana oladi, eng muhimi, 100 km masofaga 7 litr yoqilg‘i sarflaydi, – deydi yosh ixtirochi. – Shu bois mazkur loyiham tanlov qatnashchilarida katta taassurot qoldirdi va hakamlar hay’ati tomonidan munosib baholandi. Kelgusida uni yanada takomillashtirib, poyga mashinasi sifatida foydalanish niyatim bor.