O‘zbekistonda karantinni buzish holatlari 47 mingga yaqinlashdi
Karantin tadbirlari e’lon qilingan vaqtdan bugungi kunga qadar respublikamiz bo‘yicha karantin qoidalariga amal qilmaslik bilan bog‘liq jami – 46 672 ta holat aniqlangan. Bu haqda IIV matbuot xizmati xabar bermoqda. Ular:
- Toshkent shahrida – 7 347 ta holat;
- Farg‘ona viloyatida – 5 891 ta holat;
- Toshkent viloyatida – 6 065 ta holat;
- Samarqand viloyatida – 4 769 ta holat;
- Qashqadaryo viloyatida – 3 759 ta holat;
- Sirdaryo viloyatida – 3 594 ta holat;
- Namangan viloyatida – 2 913 ta holat;
- Andijon viloyatida – 2 765 ta holat;
- Jizzax viloyatida – 1 962 ta holat;
- Surxondaryo viloyatida – 1 855 ta holat;
- Buxoro viloyatida – 1 824 ta holat;
- Xorazm viloyatida – 1 758 ta holat;
- Qoraqalpog‘iston Respublikasida – 1 554 ta holat;
- Navoiy viloyatida – 616 ta holatni tashkil etmoqda.
10-aprel kuni Toshkent shahar, Yakkasaroy tumanida yashovchi 2002-y.t. S.B. sartaroshxonada faoliyat ko‘rsatib kelganligi aniqlanib, Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 54-moddasi bo‘yicha javobgarlikka tortilgan.
10-aprel kuni Buxoro viloyati, Romitan tumanida yashovchi 1964-y.t. F.H. o‘zining avtomashinasida 3 nafar yo‘lovchi tashib yurganligi aniqlanib, Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 54-moddasi bo‘yicha javobgarlikka tortilib, avtomashinasi jarima maydonchasiga joylashtirilgan.