1000 га яқин дрондан ҳайратланарли шоу (видео)
«Intel» компанияси дронлардан оммавий равишда фойдаланиш билан шуғулланувчи йўналишни ривожлантиришни давом этмоқда. Аввалроқ компания 500 та дрон иштирок этган шоуни намойиш этганди. Бу сафар эса дронлар ҳавода маълум бир тасвир шаклини шакллантирди, деб хабар беради «ITC.ua».
«Time» журнали ўзининг навбатдаги сонини учувчисиз бошқариладиган қурилмаларга бағишлади. Бироқ журнал муқовасига дрон ёки ихтирочилар жамоаси тасвирланган суратни жойлаштириш ўрнига «Intel» дронларидан иборат флотнинг тунгги осмонда журнал логитипини шакллантирган тасвирини жойлаштиришга қарор қилинган.
«Time» логотипини ҳосил қилиш учун 958 та дрондан фойдаланилган. Улар 100 метр баландликда парвоз қилган. Таъкидлаш керакки, логотип ҳам дрон ёрдамида тасвирга олинган.