Qozog‘istonda bir haftada 210 kishi koronavirusdan vafot etdi
Qozog‘istonda koronavirus qurbonlari soni 13 — 19-iyul kunlari 210 kishiga ko‘paydi. COVID-19 tufayli umumiy vafot etganlar soni 585 kishiga yetdi, deya xabar berdi respublika sog‘liqni saqlash vazirligi.
12-iyul holatiga ko‘ra Qozog‘istonda koronavirus infeksiya tufayli 375 ta o‘lim holati qayd etilgandi. Hozirgi vaqtda sog‘liqni saqlash vazirligi COVID-19 tufayli vafot etganlarni har hafta e’lon qilish amaliyotini qo‘llamoqda.
«13 — 19-iyul kunlari Qozog‘istonda koronavirus infeksiyasi tufayli 210 kishi hayotdan ko‘z yumdi. Respublika bo‘yicha jami 585 ta o‘lim holati qayd etildi», — deyiladi sog‘liqni saqlash vazirligi xabarida.