Qozog‘iston haftalik o‘lim holatlari haqidagi ma’lumotni chop etdi
Qozog‘istonda 30-iyundan 6-iyulgacha koronavirus tufayli 76 ta o‘lim holati qayd etildi, umumiy COVID-19 qurbonlari soni 264 nafarga yetdi, deya xabar berdi respublika sog‘liqni saqlash vazirligi.
29-iyun holatiga ko‘ra, Qozog‘istonda koronavirus infeksiyasi tufayli 188 ta o‘lim qayd etilgandi. O‘shanda sog‘liqni vaqlash vazirligi rahbariyati COVID-19 tufayli o‘lim holatlari haqidagi xabarlarni har hafta chop etishini ma’lum qilgandi.
«Qozog‘istonda 2020-yil 30-iyundan 6-iyulgacha koronavirus infeksiyasi tufayli 76 kishi hayotdan ko‘z yumdi. Respublika bo‘yicha jami 264 ta o‘lim holati qayd etildi», — deyiladi sog‘liqni vaqlash vazirligi xabarida.
Jahon sog‘liqni saqlash tashkiloti 11-mart kuni yangi COVID-19 koronavirus infeksiyasi tarqalishini pandemiya deya e’lon qildi. JSST ma’lumotlariga ko‘ra, dunyo bo‘yicha 11,3 milliondan ortiq kishi kasallikka chalingan bo‘lsa, ulardan 532 ming nafari hayotdan ko‘z yumdi.