O‘zbekiston va Qirg‘iziston yangi chegara o‘tkazish punktlarini ochishi mumkin
2018-yilning 2-8-may kunlari Jalolobod shahrida O‘zbekiston-Qirg‘iziston Davlat chegarasini delimitatsiya va demarkatsiya qilish masalalari bo‘yicha O‘zbekiston va Qirg‘iziston Hukumat delegatsiyalari ishchi guruhlarining navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi, deb xabar berdi O‘zbekiston TIV matbuot xizmati.
Qayd etilishicha, muzokaralarda davlatlararo chegaraning qolgan uchastkalarni tavsiflash bo‘yicha ish davom ettirilgan. Ikki mamlakat chegara hududlari aholisi uchun qulay shart-sharoitlar yaratish maqsadida tomonlar yangi chegara o‘tkazish punktlarini ochish masalasini ham ko‘rib chiqilgan.