«Turon» klubi bosh murabbiyi va prezidenti jazolandi
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi Tartib-intizom qo‘mitasining yig‘ilishida «Turon» klubi murabbiyi Islombek Ismoilov «So‘g‘diyona» klubiga qarshi bahsdan keyingi rasmiy flesh-intervyu chog‘ida so‘kingan holda, etika normalarini buzganligi uchun 2 ta o‘yinga chetlatildi. U hakamlarning qing‘ir ishlari haqida gapirgandi.
Shuningdek, «Turon» klubi prezidenti Abduvahob Ahmadaliyevni mazkur bahsdan keyingi flesh-intervyu chog‘ida o‘z fikrlarini qo‘pol tarzda bildirgani uchun jarimaga tortish belgilandi.
Eslatib o‘tamiz, O‘FA holatni o‘rganib chiqib, bosh hakam Viktor Serazitdinovni hakamlik faoliyatidan nomuayyan muddatga chetlatgandi.