Toshkentda sovuq suv o‘chirilishi boshlandi
«Suvsoz» davlat unitar korxonasi vodoprovod tarmoqlarida sovuq suv o‘chishi va bosimning pasayishi haqida ma’lum qildi, deyiladi «Norma» xabarida.
Suv quvurlari va vodoprovod tarmoqlarida ta’mirlash-profilaktika ishlarini amalga oshirish va 2019-yil kuz-qish davriga tayyorgarlik ko‘rish munosabati bilan vodoprovod tarmoqlarida sovuq suv bo‘lmaydi va bosim pasayadi.
Sana
Manzil
9-sentyabr  9:00 dan  10-sentyabr 9:00 gacha
Uchtepa tumani:  23-daha 14, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 41, 42, 57-son turar joylar; 12-mavze 7a-son turar joy; 26-mavze 1, 2, 3, 11, 12, 24, 27, 28, 29, 30, 31, 35-son turar joylar; 24-mavze 1 dan 24-son turar joylargacha, 42-son uydan 53-son uygacha
10-sentyabr  9:00 dan  11-sentyabr 9:00 gacha
Mirobod tumani:  Nuroniylar ko‘chasi, I.Karimov ko‘chasi A.Temur ko‘chasidan Sh.Rashidov shohko‘chasigacha
10-sentyabr  9:00 dan  10-sentyabr 21:00 gacha
Sergeli tumani: Quruvchi mavzesi
11-sentyabr  9:00 dan  12-sentyabr 21:00 gacha
Yunusobod tumani:  “Jomiy” mahallasi  Mukarrama Turg‘unboyeva, Bog‘iravon, Ahmad Donish ko‘chalari
12-sentyabr  9:00 dan  13-sentyabr 6:00 gacha
Mirobod tumani:  Mirobod ko‘chasi 1, 2, 3, 4, 5-son turar joylar; Afrosiyob ko‘chasi 6, 9, 12, 10/1, 12/1, 14-son turar joylar; Shahrisabz ko‘chasi 3, 5, 14/1, 14/2-son turar joylar; Rassomlar uyi
12-sentyabr  23:00 dan  13-sentyabr 5:00 gacha
Mirzo Ulug‘bek tumani:  Yugnakiy, Humoyun, Geofizika mavzelari, Neyroxirurgiya kasalxonasi
16-sentyabr  9:00 dan  17-sentyabr 9:00 gacha
Uchtepa tumani: «Birlik», «Bog‘obod», «Ko‘hna Cho‘ponota», «Tinchlikobod», «Vatan», «Vatanparvar», «Shirin», «Zargarlik» mahallalari
17-sentyabr  9:00 dan  18-sentyabr 9:00 gacha
Chilonzor tumani: Naqqoshlik ko‘chasi, «Katta Do‘mbrabod» mahallasi.
Olmazor tumani:  «Chustiy», «Alisher Navoiy», «Chig‘atoy -Darvoza», «Qo‘shtut», «Guzarboshi», «Eski Shahar» mahallalari, B-3-mavzesi.
Shayxontohur tumani:
«Bog‘ko‘cha», «Huvaydo», «Ilg‘or», «Gulobod» mahallalari.
Yashnobod tumani:
Fond Forum.
Mirzo Ulug‘bek tumani:
«O‘zbekiston» mehmonxonasi, O‘zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi, O‘zbekteatr
18-sentyabr  9:00 dan  19-sentyabr 21:00 gacha
Shayxontohur tumani:  Z.Said mavzesi  1 dan 10-son uygacha, KHAY 1 dan 60a-son uygacha, «Huvaydo», «Ipakchi» mahallalari, Ipakchi ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, SANIISh instituti, Doka non, Onkologiya instituti va unga tutash uylar.
Olmazor tumani:  «Beruniy maydoni» mahallasi.
19-sentyabr  9:00 dan  19-sentyabr 21:00 gacha
Yunusobod tumani:  Bodomzor, Majid Bahodirov, Injoobod, Shivli, Shuhrat, Oloy ko‘chalari, Chimrobod ko‘chasi. tor ko‘chalari bilan, Hurmatli ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, Niyozbek yo‘li ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, Qozitarnov 2-tor ko‘chasi, KHAY. Amir Temur ko‘chasidan Chingiz Aytmatov ko‘chasigacha, Doka non Niyozbek yo‘li ko‘chasi 3-tor ko‘chasi bo‘ylab, Oloy bozori, YuNESKO vakolatxonasi.
Mirzo Ulug‘bek tumani:  Osiyo ko‘chasi, Kardiologiya markazi, TIMI, Q.Niyozov ko‘chasi, Q.Niyozov ko‘chasi  1-berk ko‘cha, Niyozbek yo‘li ko‘chasi 3, 6, 7-nchi tor ko‘chalari bilan, Qirg‘iziston, Latviya Elchixonalari, Lashkarbegi ko‘chasi.
Suv bosimi pasayadi
Yunusobod tumani:
O‘zEkspoMarkaz FVV, ATS, Terapiya va reabilitatsiya markazi
19-sentyabr  23:00 dan  20-sentyabr 6:00 gacha
Yashnobod tumani:  Tuzel-1, 2, 3, 4-mavzelari.
23-sentyabr  9:00 dan  24-sentyabr 9:00 gacha
Uchtepa tumani:  Izza mavzesi, «Foziltepa» mahallasi, Izza ko‘chasi 12 dan 24-tor ko‘chasigacha, Gaz to‘ldirish shoxobchasi Qurilish ko‘chasi bo‘ylab, «Katta Qa’ni» mahallasi, Qurilish mollari bozori.
Zangiota tumani
: Tuman markazi, «Tokzor» mahallasi.
Mirobod tumani:
Chavandoz, Savr, Toshloq, Fidoyilar, Yangi Zamon, Qushjivoz ko‘chalari, Chambil berk ko‘chasi, Sarako‘l 3, 4-berk ko‘chalari, «Navro‘z», «Sarako‘l» mahallalari, Temiryo‘l kasalxonasi, «Akfa firma» zavodi, Sport maktabi, «Lokomotiv» mehmonxonasi, Dizayn  va yengil sanoat kolleji, 4-son tug‘ruqxona, Ruhiy kasalliklar shifoxonasi, Bolalar ruhiy kasalliklar shifoxonasi.
Mirsolihov, Temiryo‘lchilar, Chavandoz tor ko‘chasi, Chambil ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, Temir yo‘l kolleji
24-sentyabr  9:00 dan 25-sentyabr 9:00 gacha
Yakkasaroy tumani: «Bobur» mahallasi, Boshliq, Qushbegi mavzelari, ToshIEM.
Chilonzor tumani:  «Bo‘rjar», «Mevazor», «Yakkatut», “Xirmontepa”, «Shuxrat» mahallalari, Al Xorazmiy, Mashrab ko‘chalari; 19, 20, 20A-dahalar
25-sentyabr  9:00 dan  26-sentyabr 21:00 gacha
Mirzo Ulug‘bek tumani:  TTZ, Yalang‘och, ToshGRES, Feruza mavzelari, Ginekologiya instituti, Shahriobod, Feruza, Kasaba, Boychechak, Gulsara, Temur Malik, Ne’mat, Olimlar, Navnihol, Muzrabot, Gulbadanbegim, Pilla 1, Pilla 2-ko‘chalari, Navnihol 3-tor ko‘chasi, IM-1, Madaniyat va san’at instituti
26-sentyabr  9:00 dan  26-sentyabr 23:00 gacha
Mirobod tumani: Qo‘yliq-2 mavzesi
30-sentyabr  9:00 dan  1-oktyabr 9:00 gacha
Sergeli tumani:  “Qipchoq” mahallasi, “Akfaplast” zavodi
30-sentyabr  9:00 dan 1-oktyabr 5:00 gacha
Uchtepa tumani:  Chilonzor mavzesi 26, 30, 31-dahalar
2-oktyabr  9:00 dan 3-oktyabr  9:00 gacha
Olmazor tumani:  “Ahil”, “Moyariq”, ”Moyqo‘rg‘on”, “Beshqo‘rg‘on” mahallalari qisman.
S-5, S-6  mavzesi kottejlar, Moliya instituti.
Uchtepa tumani
3-oktyabr  9:00 dan 4-oktyabr  9:00 gacha
Yunusobod tumani:  Yunusobod mavzesi 11, 12-dahalar, Universam bozori, “Kulol” mahallasi, M.Umarov, B. Ergashev ko‘chalari.
Chilonzor tumani:
Chilonzor mavzesi 1, 2, 3-dahalar; Muqimiy, Chilonzor, Maysazor, Oltinko‘l, Arnasoy, KHAY, Yu.Agzamov ko‘chalari, Naqqoshlik ko‘chasi tor ko‘chalari bilan birga, Usmur 1-tor ko‘chasi, “Chilonzor”, “Katta Qozirobod”, “Do‘mbrabod” mahallalari.
Yakkasaroy tumani:
“Yakkasaroy”, “To‘qimachi”, “Muqimiy”, “Rakat”, “Usmon Nosir”, “Muhandislar” mahallalari, Janubiy vokzal, To‘qimachilik kombinati, KHAY Shota Rustaveli 2-tor ko‘chasidan Janubiy vokzalgacha.
Sergeli tumani:
“Oltin vodiy” mahallasi.
«Anorzor» mahallasi, Yunusobod 4-dahasi 18, 24, 25, 26, 28, 29, 43, 54, 55, 69-son turar joylar; 2-daha 22, 23, 24, 25, 33-son turar joylar; 5-daha, 7-shahar kasalxonasi
5-oktyabr  9:00 dan 6-oktyabr  9:00 gacha
Shayxontohur tumani:  «Ko‘x ota», «Labzak», «Jangoh», «Yangiobod», «Yangi Kamolon», «Katta oqtepa», «Kattabog‘», «Kamolon», «Eshonguzar», «O.Xo‘jayev» maxallalari, M-11, 12, 13, 14, 15-mavzelari, Toshkentboyev, Aeroplan, Zarqaynar 1a-ko‘chalari
7-oktyabr  9:00 dan 8-oktyabr  9:00 gacha
Yunusobod tumani:  “Tutzor”, “Sabzavot” mahallalari,  M-4 mavzesi
8-oktyabr  9:00 dan 9-oktyabr  9:00 gacha
Mirobod tumani:  “Fitrat”, “Oltinko‘l”, “Furqat”, “Yangizamon”, “Istiqlolobod”, Harbiy kollej, Arxitektura kolleji, “ToshELEKTROAPPARAT” zavodi, ATS, Farg‘ona yo‘li ko‘chasi, 222, Farg‘ona yo‘li 6-berk ko‘cha
9-oktyabr  9:00 dan 10-oktyabr  21:00 gacha
Yunusobod tumani:  “Navro‘z”, “O‘nqo‘rg‘on”, “Sohibkor” mahallalari, Sohibkor ko‘chasi  1-son turar joy.
Yunusobod tumani
: “Jomiy” mahallasi
9-oktyabr  23:00 dan 10-oktyabr  6:00 gacha
Yakkasaroy tumani:  Rakat, Belariq, Askiya, A.Avloniy, Shoh Jahon, B.Boboyev, Sardoba, Qoraqum, Qizilqum, Jiydazor, At Termiziy, Toshbuloq, X.Umarov, Yusuf Hamadoniy, Al Farg‘oniy ko‘chalari, O‘rikzor ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, J.Shoshiy ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, At Termiziy 1-tor ko‘chasi,. Sh.Rustaveli ko‘chasi 52, 54, 56-son turar joylar,. Shoh Jahon ko‘chasi 2a, 2b, 32, 34, 36-son turar joylar,  Bobur ko‘chasi 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 17-son turar joylar
10-oktyabr  23:00 dan 11-oktyabr  6:00 gacha
Sergeli tumani:  Sergeli mavzesi 1, 2, 5, 5a, 6, 6a, 7, 7a, 8, 8a-dahalar; Sputnik- 15, 16, 17, 17a; Do‘stlik-1, 2-dahalar
14-oktyabr  9:00 dan 15-oktyabr  21:00 gacha
Mirzo Ulug‘bek tumani:  Asaka ko‘chasi 3-son turar joy, Parkent-2 mavzesi.
Yashnobod tumani:  Mashinasozlar mavzesi , MDS, Oltintepa ko‘chasi, Qon quyish stansiyasi, 22-Aviashaharcha
15-oktyabr  9:00 dan 15-oktyabr  21:00 gacha
Olmazor tumani:  “Sebzor”, “Yangi Sebzor”, “Yuqori Sebzor” mahallalari
16-oktyabr  9:00 dan 17-oktyabr  9:00 gacha
Yunusobod tumani:  Yunusobod mavzesi 8, 9, 10, 12, 16-dahalar, Hasanboy mavzesi
17-oktyabr  9:00 dan 17-oktyabr  21:00 gacha
Mirzo Ulug‘bek tumani:  Sho‘rtepa 1-tor ko‘chasi.
18-oktyabr  9:00 dan 19-oktyabr  9:00 gacha
Sergeli tumani:  Sergeli mavzesi 3, 4-dahalar, Sputnik mavzesi  4-daha, “Akfaplast” zavodi
19-oktyabr  9:00 dan 20-oktyabr  21:00 gacha
Yashnobod tumani:  Indoneziya, Belorussiya, Xitoy, Turkiya, Fransiya, Ukraina, Yaponiya Elchixonalari; O‘zR Fanlar akademiyasi, Bosh va shahar prokuraturalari, Sodiq Azimov ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, To‘ytepa, Yahyo G‘ulomov ko‘chalari, Ortopediya markazi, “Ma’rifat”, “Shirinobod”, “Obodmakon”, “To‘ytepa” mahallalari.
Mirobod tumani: “Salor”, “Ming O‘rik”, “Movarounnahr”, “Tong Yulduzi” mahallalari, Yahyo G‘ulomov, Shahrisabz, Buxoro, Zarafshon, Taras Shevchenko, Islom Karimov, Qo‘shko‘prik, Mehrijon ko‘chalari, Inoqobod ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, Amir Temur ko‘chasi Matbuotchilar ko‘chasidan Shahrisabz ko‘chasigacha, Farg‘ona yo‘li  ko‘chasi.Nukus ko‘chasidan Tallimarjon ko‘chasigacha, “Afrosiyob” zavodi, 1- Respublika klinik kasalxonasi, Harbiy prokuratura Istiqbol ko‘chasi bo‘ylab.