Sirdaryoda firibgar «raygaz» xodimi ushlandi
Bosh prokuratura huzuridagi Departament bergan ma’lumotga ko‘ra, Departament hamda DXXning  Sirdaryo tumani bo‘limlari tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbirda, «Sirdaryotumangaz» gaz ta’minoti bo‘limining ta’mirlash xizmati boshlig‘i M.K. jinoyat ustida, ashyoviy dalillar bilan qo‘lga olingan.
Qayd etilishicha, u fuqaro M.R.ning ijarada yashayotgan xonadonida tabiiy gaz tarmog‘iga noqonuniy ulanib, 6,3 mln so‘m zarar aniqlanganligi holati bo‘yicha tuzilgan dalolatnomani yo‘q qilib berish evaziga 1 mln so‘m talab qilgan.