Oliy Majlis deputati YTHda halok bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Qonunchilik palatasi deputati Sobit Tursunov Sirdaryo viloyatida ro‘y bergan avtomobil halokati oqibatida vafot etdi. Bu haqda «Gazeta.uz» xabar bermoqda.
Yo‘l transport hodisasi 7 iyul kuni Sobit Tursunov yo‘nalish taksisida Samarqand viloyatiga suv ta’minoti bilan bog‘liq muammoni o‘rganish uchun xizmat safariga ketayotgan paytida sodir bo‘lgan.
Sobit Tursunov 1973 yili tug‘ilgan. Samarqand qishloq xo‘jaligi instituti (1994) va Prezident huzuridagi davlat va jamiyat qurilishi akademiyasini (2012) tamomlagan. Qonunchilik palatasida O‘zbekiston ekologik harakatining vakili hisoblangan. Sanoat, qurilish va savdo masalalari bo‘yicha qo‘mita a’zosi hisoblangan.