Indoneziyada maktab o‘quvchilari bo‘lgan avtobus jarlikka quladi
Yava orolida maktab o‘quvchilari bo‘lgan avtobus daraga qulab tushdi, natijada 27 nafardan ortiq odam halok bo‘ldi, deya xabar bermoqda «NewTimes.kz» AA dw.com ga tayanib.
Voqea sodir bo‘lgan paytda avtobusda 66 kishi, jumladan, kichik va o‘rta sinf o‘quvchilari, ularning ota-onalari va o‘qituvchilari bo‘lgan.
Qutqaruv guruhi vakilining so‘zlariga ko‘ra, avtobus haydovchisi noma’lum sababga ko‘ra boshqaruvni yo‘qotgan.
Jabrlanganlar shu yaqin atrofdagi shifoxonaga yetkazilgan. Qurbonlarning yoshi haqida ma’lumot yo‘q, ammo o‘quvchilar islom maktabida tahsil olganliklari haqida xabar berilgan.