FIFA jahon chempionatlarini har ikki yilda o‘tkazmoqchi
Xalqaro futbol federatsiyasi (FIFA) jahon chempionatlarining ikki yillik davrasi doirasida terma jamoalarning bo‘lg‘usi taqvimlarini ko‘rib chiqish taklif etilgan hujjatlarni milliy federatsiyalarga jo‘natdi. O‘zgarishlarni 2026-yildan so‘ng amalga oshirish rejalashtirilyapti.
«Cadena SER» yozishicha, yangi taqvim futbolchilar bir yilda milliy jamoalarga ajratadigan 50 kunni 30 kungacha qisqartirish imkonini beradi. Chunki har ikki yilda o‘tkaziladigan jahon chempionatlarining saralash o‘yinlari soni qisqartiriladi.