«Vaksinatsiya imkon qadar majburiy bo‘lishini kutgandim. Negaki jahon iqtisodiyotini izdan chiqargan va yuz minglab odamlarning yostig‘ini quritgan pandemiya haqida gap ketyapti», — dedi Avstraliya hukumati rahbari. Ta’kidlanishicha, faqat tibbiy sabab bo‘lsagina, vaksinatsiyani rad etish mumkin.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Avstraliyada pandemiya boshlangandan buyon 24 ming kishi koronavirusga chalingan, 450 kishi vafot etgan. Dunyo bo‘yicha 22,1 million infeksiyani yuqtirib olgan bo‘lib, 781 ming nafari hayotdan ko‘z yumdi.