Andijonda yuz bergan avtohalokatda ikki kishi halok bo‘ldi
Kecha, 4-aprel kuni Andijon viloyatining Shahrixon tumani O‘rta Shahrixon MFYda yashovchi S.T. «Lasetti» rusumli avtomashinasini Asaka tumani Sho‘rqishloq mahallasi hududida yo‘lning qarama-qarshi yo‘nalishiga chiqib, qarshisidan kelayotgan Shahrixon tumanida yashovchi A.N. boshqaruvidagi «Moskvich-412» rusumli avtomashinasi bilan to‘qnashib ketgan.
Natijada «Moskvich-412» avtomashinasidagi ikki nafar yo‘lovchi jarohat olib voqea joyida vafot etgan. Shuningdek, «Lasetti» haydovchisi va «Moskvich-412» avtomashinasining yana bir yo‘lovchisi jarohat olib kasalxonaga yotqizilgan. Holat yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda, deb xabar berdi IIV Jamoatchilik va OAV bilan aloqalar boshqarmasi.