AKT vaziriga yoshlar siyosati bo‘yicha maslahatchi saylandi
Bugun, 13-fevral kuni IT-Park shou-rumida AKT vaziri Shuhrat Sodiqov axborot texnolgiyalari sohasida faoliyat ko‘rsatayotgan yoshlar bilan uchrashdi.
Shuhrat Sodiqov. Foto: Xabar.uz
«Ushbu uchrashuvni o‘tgan yili o‘tkazishni rejalashtirgan edik, ammo turli sabablar bilan ortda qolayotgan edi. Mana, bugun hammamiz uchrashdik. Rasmiylikdan qochamiz, – dedi vazir. – Sohada amalga oshirilayotgan ishlar sizni qoniqtiryaptimi, qanday takliflaringiz bor?»
Qayd etilishicha, o‘tgan vaqt davomida vazirlik tizimidagi korxonalarga 2 mingdan ziyod yoshlar ishga qabul qilingan. Shuhrat Sodiqov sohadagi ana shu yoshlar bilan shug‘ullanadigan mas’ul bo‘lishi kerakligini aytib o‘tdi.