Yana bir «Bank xizmatlar markazlari» o‘z faoliyatini boshladi
Shuni aytish lozimki, zamonaviy bank xizmatlari markazlari aholiga sifatli xizmat ko‘rsatish va mijozlarga qo‘shimcha qulayliklar yaratish imkonini beradi.
Bank xizmatlari markazlarida mijozlarga mutaxassislar maslahatini olish, hisob raqam ochish va kredit olish uchun ariza berish, onlayn omonatlarni rasmiylashtirish, barcha turdagi to‘lovlar hamda xalqaro pul o‘tkazmalarini amalga oshirish imkoniyati yaratilgan.
– Anchadan beri kredit olishga ehtiyojim bor edi. Bugun Mikrokreditbankning yangi bank xizmatlari ochilganini ko‘rib kelgan edim. Anderayter tizimi orqali bir kunning ichida menga kredit rasmiylashtirib berishdi, – deydi Yulduz Isakova. – Bu qadar tezkorlikni ko‘rib rosti juda hayron qoldim. Bankdan ham bir kunning o‘zida kredit olish mumkinligiga boshqa odam aytganda ishonmas edim. O‘zim keldim, ko‘rdim va oldim.
Mazkur yo‘nalishdagi ishlarni yanada kengaytirish maqsadida respublika miqyosida keng ko‘lamda tashkiliy ishlar olib borilmoqda.