Qozog‘istonda kovrak terayotgan 31 nafar o‘zbekistonlik qo‘lga olindi
Qozog‘istonning Turkiston viloyati politsiyasi Qoraqo‘ng‘ir qishlog‘ida kovrak dorivor o‘simligini noqonuniy yig‘ib-terish bilan shug‘ullanayotgan 51 nafar xorijlik fuqaroni qo‘lga oldi, deb yozdi Zakon.kz.
Qo‘lga olinganlarning 31 nafari — o‘zbekistonliklar, 17 nafari — tojikistonliklar, deyiladi Turkiston viloyati politsiya departamenti matbuot xizmati xabarida.
Politsiya xodimlari Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeks asosida ma’muriy bayonnomalar tuzishgan, sud qarori bilan qoidabuzarlar mamlakat hududidan chiqarib yuborilgan.