Nukusda 16 yoshli qiz o‘zini kanalga tashladi
Bugun, 19-may kuni soat 12.30 larda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahrida jamoat tartibini saqlashga jalb qilingan patrul yo‘nalishida xizmat olib borayotgan Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari, olingan xabarga ko‘ra ko‘rsatilgan manzilga yetib borib, Nukus shahri hududi bo‘ylab o‘tgan «Do‘stlik» kanaliga o‘zini tashlagan noma’lum ayol suvdan qutqarib olishdi.
O‘z vaqtida birinchi tibbiy yordam ko‘rsatilib, shahar tibbiyot birlashmasiga yetkazilgan ushbu qiz, dastlabki surishtiruvlar mobaynida Nukus shahrida yashovchi 2005-yilda tug‘ilgan fuqaro J.T. ekanligi ma’lum bo‘ldi.