Абдулла Арипов бошчилигидаги Ўзбекистон делегацияси Германияга борди
Бош вазир Абдулла Арипов бошчилигидаги Ўзбекистон ҳукумати делегацияси расмий ташриф билан Германияда бўлиб турибди.
Ўзбекистон делегацияси 1 март, чоршанба куни Берлин шаҳрида юўлиб ўтган икки давлат Савдо-саноат палаталари иштирокида ташкил этилган  Ўзбекистон-Германия бизнес-форумида иштирок этди.
Шунингдек, тадбирда расмийлардан ташқари компаниялар раҳбарлари ҳамда 400 дан ортиқ ишбилармон доира вакиллари ҳам қатнашган.
Қайд этилишича, бугун, 2 март куни Гамбургда «Ўзбекистон иқтисодиёти куни» бўлиб ўтади ва унда Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раиси Даврон Вахабов тақдимот қилади.