Kecha, 2 aprel kuni Sankt-Peterburg shahrida sodir bo‘lgan portlash oqibatida jarohat olganlar soni oshdi. Bu haqda Rossiya sog‘liqni saqlash vazirligi xabar bermoqda.
«Tezkor ma’lumotlarga ko‘ra, Sankt-Peterburgdagi kafelardan birida yuz bergan hodisada 32 kishi jabrlangan, bir kishi halok bo‘lgan», — deyiladi xabarda.
Hozirda jabrlanganlardan 10 nafarining ahvoli og‘ir, 16 kishining ahvoli o‘rtacha, jumladan, ular orasida 14 yoshli qiz ham bor.
Ma’lumot uchun, Sankt-Peterburg markazidagi portlashda harbiy muxbir Vladlen Tatarskiy halok bo‘lgan edi.