Mushukni itlarga talatgan shaxs ushlandi
Navoiy shahrida mushukni itlarga qasddan talatgan shaxs qo‘lga olingan. Aniqlanishicha, holat 1 iyun kuni sodir bo‘lgan.
Aniqlanishicha, Xatirchi tumanida tug‘ilgan 27 yoshli M.N. o‘zining dala hovlisida joriy yilning 1 iyun kuni daydi mushuklarni ushlab kelib, o‘zining zotdor itlariga qasddan talatib, uni tasvirga olib, ijtimoiy tarmoqlarga joylagan.
Ushbu harakatlari orqali fuqaro M.N. MJT.ning 111-moddasida (Hayvonlarga nisbatan shafqatsiz munosabatda bo‘lish) va 189-1-moddasida (Zo‘ravonlikni yoki shafqatsizlikni targ‘ib qiluvchi mahsulotni tayyorlash va tarqatish) ko‘rsatib o‘tilgan huquqbuzarliklarni sodir etgan.
Eslatib o‘tamiz, «Mehr va oqibat» jamiyatiga Navoiyda mushuklarga nisbatan zo‘ravonlik qilingani haqida xabar kelib tushgandi.