Jurnalist Qoshiqchining sirli o‘limida aybdor deb topilganlar ustidan hukm o‘qildi
«Qoshiqchi ishi bo‘yicha ayblanayotgan beshta fuqaro 20 yil, yana bir nafari o‘n yil qamoq jazosiga hukm qilindi», — deyiladi prokuratura xabarida. Ta’kidlanishicha, yana ikki nafar fuqaroga yetti yildan qamoq jazosi tayinlangan.
Avvalroq Qoshiqchining to‘ng‘ich o‘g‘li otasining qotillarini kechirganini e’lon qilgandi.
Saudiyalik taniqli jurnalist Qoshiqchi 2017-yildan beri AQShda istiqomat qilgan va «Washington Post» gazetasida faoliyat ko‘rsatgan. U 2018-yil oktyabrda Istanbul shahrida o‘ldirilgan. Dastlab saudiyalik rasmiylar uning dipmissiyada g‘oyib bo‘lganini rad etishdi, biroq video va audioyozuvlar paydo bo‘lganidan so‘ng Qoshiqchi «konsullik xodimlari bilan janjal natijasida» o‘ldirilganini tan olishga majbur bo‘lishdi. Turkiya politsiyasi uning tanasini haligacha topa olishmagan.