«O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyati tomonidan Angren temir yo‘l vokzali barpo etildi.
Angren transport kommunikatsiyalari jihatidan muhim strategik hudud. Toshkentni vodiy bilan bog‘lovchi temir yo‘l qurilganidan keyin uning ahamiyati yanada ortdi. Lekin vokzal yo‘qligi bois yo‘lovchilar uzoq stansiyalarga borishga majbur bo‘lardi. Yangi vokzal shahar aholisi va turistlar uchun katta qulaylik yaratadi.
Vokzalda bir vaqtning o‘zida 100 yo‘lovchiga xizmat ko‘rsatish imkoniyati mavjud. Kutish zali, ona va bola xonasi, tibbiy punkt, ovqatlanish va savdo shaxobchalarida barcha sharoit yaratilgan.
Prezidentimiz vokzalda yo‘lovchi va xizmatchilar uchun yaratilgan qulayliklarni ko‘zdan kechirdi.
Shu yerda Toshkent viloyatida turizm, energetika, kimyo, metallurgiya sohalaridagi istiqbolli loyihalar taqdimoti o‘tkazildi.