O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi hududiy tizimlarida yana bir qator rahbarlik lavozimlari tayinlandilar. Bu haqda IIV axborot xizmati xabar berdi.
podpolkovnik Bulatov Bekmurza Sarsenbayevich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Qo‘ng‘irot tumani Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i;
podpolkovnik Jumamuratov Alisher Paraxatovich — Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Shumanoy tumani Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i;
polkovnik Qodirov Jamshed Sobirjonovich — Samarqand viloyati IIB Qo‘riqlash boshqarmasi boshlig‘i;
podpolkovnik Xurmatov Taxir Adashovich — Surxondaryo viloyati, Boysun tumani Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i.
Eslatib o‘tish kerak, kecha, 20-iyun kuni ham Ichki ishlar vazirligi markaziy apparati hamda hududiy tizimlarida bir qator yangi tayinlovlar amalga oshirilgan edi.