Dam olish kunlarida ham iliq harorat davom etadimi? «O‘zgidromet» izohi
Bugun va ertaga respublika bo‘yicha ob-havoni past bosim maydoni belgilaydi. Bunday vaziyatda Eron hududlaridan juda quruq va iliq havo kirib kelishi kutilmoqda. Havo harorati kunduzi 15-20 daraja iliqqacha, janubda 22 daraja iliqqacha, kechalari 0-5 daraja iliq atrofida bo‘ladi. Havo harorati iqlim me’yoridan 10-12 darajaga yuqori bo‘ladi.
Yakshanba kuni O‘zbekiston hududlariga Kaspiy dengizi hududlaridan bulutli massivlar kirib keladi, buning natijasida bulutlilik zichlashadi va kunduz kuni havo harorati 13-16 daraja iliqqacha biroz pasayadi, kechasi 0-5 daraja iliq atrofida bo‘ladi. Ammo bunday harorat hali ham iqlim me’yorlaridan 5-7 darajaga yuqoridir.