Surxondaryoda sportchiga hujum uyushtirildi
Videoda ko‘rsatilgan holat yuzasidan joriy yil 29-may kuni Denov tumani IIB huzuridagi TB tomonidan Jinoyat kodeksining 277-moddasi (Bezorilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilgan. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining matbuot kotibi — axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi Hayot Shamsutdinov xabar bergan.
Tergov davomida 7 nafar shaxs ayblanuvchi tariqasida jalb qilinib, barchasiga «qamoqqa olish» ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.
Tergov harakatlari 23-avgust kuni tamomlangan.
Hozirda jinoyat ishi sudga yuborish arafasida turibdi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yil 17-avgust kuni Qashqadaryo viloyati Qarshi shahrida sport ustasi Elbek Rahimov o‘ldirib ketilganligi haqida xabar berilgandi.