San’at va madaniyat instituti bo‘lim boshlig‘i qo‘lga olindi
![San’at va madaniyat instituti bo‘lim boshlig‘i qo‘lga olindi](https://static.xabaruz.com/crop/3/3/720_460_95_3365395288.jpg)
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Toshkent shahar boshqarmasi tomonidan DXX xodimlari bilan hamkorlikda tezkor tadbir o‘tkazilgan.
Unda O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti bo‘lim boshlig‘i-2023-2024 o‘quv yili uchun qabul komissiyasi mas’ul kotibi A.O‘. fuqaro J.S.ni ushbu institutga o‘qishga kiritib qo‘yish evaziga 5 000 AQSh dollari pora talab qilib, shundan 4 800 AQSh dollarini olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlangan.