Shveysariyada osmondan shokolad masallig‘i yog‘ildi
Shveysariyaning Olten shahrida bir necha kundan beri ketma-ket kakao kukuni ko‘rinishidagi «yog‘ingarchilik» kuzatilmoqda. Bu haqda mahalliy «Oltner Tagblatt» gazetasi xabar berdi.
Birinchi bo‘lib bu hodisani mahalliy fuqarolardan biri mashinasining kapotida payqab qoldi: mashina kakao rangli kukun bilan qoplangandi. Aniqlanishicha, bu kakao urug‘i zarralari ekan.
G‘ayritabiiy «yog‘ingarchilik»ka mahalliy «Lindt & Sprüngli» shokolad fabrikasining ventilyasiya tizimidagi nosozlik sabab bo‘lgan. Korporatsiyaning ma’lum qilishicha, kakao kukuni xavfli emas, avtomobillarni kukundan tozalashni esa kompaniya o‘z zimmasiga olgan.