Finlyandiya bosh vaziri bilan uchrashgan Merkelni yana qaltiroq tutdi
10 iyul kuni Germaniya kansleri Angela Merkelni yana qaltiroq tutdi. Bu uch haftada kansler bilan kuzatilayotgan uchinchi holatdir.
Mazkur voqea Finlyandiya bosh vaziri Antti Rinne bilan uchrashuv vaqtida, madhiyalar ijro etilayotgan vaqtda bo‘lgan.
Germaniya vazirlar mahkamasi siyosatchi sog‘lig‘ida jiddiy muammolar yo‘qligi, uchrashuv reja bo‘yicha o‘tganini aytmoqda. Ammo ushbu hodisaning takrorlanaverishi Merkelning sog‘lig‘ida jiddiy muammolar borligini bildirishi mumkin.
Shu vaqtga qadar kanslerni ikki bor: Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy va Germaniya prezidenti Franka-Valtera Shtaynmayer bilan uchrashganda qaltirab qoldi.