Payshanba kuni mamlakat parlamentida o‘tkazilgan ovoz berish natijalariga ko‘ra Abdulatif Rashid Iroq prezidenti etib saylandi, deb xabar bermoqda mahalliy OAV.
Rashid uchun 162 nafar deputat ovoz berdi, u raqibi, Iroqning sobiq prezidenti Barham Solihni 63 ovoz bilan ortda qoldirdi.
Ilgari Rashid Iroq suv xo‘jaligi vaziri bo‘lib ishlagan, shuningdek, Kurdiston vatanparvarlik ittifoqi partiyasining vakili ham bo‘lgan.
Iroqdagi korrupsiyaga qarshi noroziliklar mamlakatda muddatidan oldin parlament saylovlari o‘tkazilishiga sabab bo‘ldi.