«U bo‘ynimdagi o‘smani payqadi. O‘zidagi holatni eslatayotganini aytdi», — deb yozadi Prays «Twitter»da.
Jurnalistning so‘zlariga ko‘ra, iyunda tomoshabindan maktub olgan. Koronavirus pandemiyasi tufayli tashxislash qiyinchilik tug‘dirgan. Keyinchalik aniqlanishicha, bu chindan ham saraton bo‘lib chiqqan.
«Shifokor o‘smaning haddan tashqari tez bo‘lmasa ham, tarqalayotganini aytdi. Shuning uchun bu birinchi va oxirgi operatsiya bo‘lishidan umid qilyapmiz», — deya ta’kidlagan u.
Praysning aytishicha, teletomoshabin e’tibor bermaganida haligacha kasalligini bilmagan va qimmatli vaqtni boy bergan bo‘lardi.