Toshkentda sodir bo‘lgan YTHda xorijlik haydovchi halok bo‘ldi
10-aprel kuni taxminan soat 16.40 da Mirobod tumanida Mehrjon ko‘chasida (Dilkash kafesi qarshisida) 65 yoshli Ozarbayjon fuqarosi Xalik K. ishonchnoma asosida boshqargan Lacetti va 28 yoshli Shoxruh M. ishonchnoma asosida boshqargan Malibu to‘qnashgan.
Toshkent shahar IIBB axborot xizmati xabariga ko‘ra, to‘qnashuvga Lacetti haydovchisining belgilanmagan joydan burilib olmoqchi bo‘lgani sabab bo‘lgan.
YTH oqibatida Lacetti yo‘lovchisi 63 yoshli Nuroniya V. hamda ikkala avtomobil haydovchilari turli darajadagi tan shikastlari bilan shifoxonaga yetkazilgan. Tibbiyot xodimlarining sa’y-harakatlariga qaramasdan, Lacetti haydovchisi hayotdan ko‘z yumgan.