Shotlandiyada poyezd relsdan chiqib ketdi
Ta’kidlanishicha, mahalliy vaqt bilan 9:34 da (13:43 tv) hodisa joyiga yetib kelgan tibbiyot xodimlari ham, o‘t o‘chirish xodimlari ham haligacha o‘sha yerda qolmoqda.
«LBC» radiostansiyasi xabariga ko‘ra, halokatdan so‘ng yong‘in kelib chiqqan. Kamida bir kishi halok bo‘lgani aytilmoqda.
«ScotRail» va «Network Rail Scotland» temiryo‘l kompaniyalari Stonxeyven atrofida halokat tufayli shoshilinch xizmat vakillariga yordam berayotgani hamda qo‘shimcha ma’lumotlar bo‘lgan zahoti xabardor qilishini e’lon qildi.