Prezident bir guruh OAV xodimlarini mukofotladi. Ular orasida «Xabar.uz» muxbiri ham bor
Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni e’lon qilindi.
Unga ko‘ra quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlandi. Mukofotlanganlar orasida «Xabar.uz» axborot-tahliliy portali muxbiri Zafarjon Qosimov ham bor.
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist» faxriy unvoni bilan
Meliboyev Ahmadjon – «Jahon adabiyoti» jurnali bosh muharrir
Qirg‘izboyev Muqimjon – O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetining ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi mudiri
Olimov Sultonmurod Hoshimovich – «Tafakkur» jurnali bo‘lim mudiri
Abdugapparova Umida Muratovna – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoira
Boltaboyeva O‘g‘ilxon Nabijanovna – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston 24» telekanalining Namangan viloyati bo‘yicha muxbiri
Djurayev Ravshanxon Ergashovich – «UzReport» axborot agentligi bosh direktori
Yodgorov Erkin Xusenovich – «Buxoronoma» va «Buxarskiy vestnik» gazetalari bo‘lim muharriri, Buxoro viloyati
Jumaqulov Abdirasul Pardayevich – «Hurriyat» mustaqil gazetasi bosh muharriri
Mixaylov Viktor Vladimirovich – «Nuz.uz» veb-sayti bosh muharriri
Ubaydullayev Sharaf Ortikovich – «Nuroniy» jamg‘armasining Respublika boshqaruvi raisi o‘rinbosari
Usmanova Gulchexra – Ishtixon tumani «Ishtixon ovozi» gazetasi muharriri, Samarqand viloyati
Usmanova Farida – O‘zbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasi a’zosi, yozuvchi
Shernazarov Axmadali Mustafaqulovich – «Xalq so‘zi» gazetasining Sirdaryo viloyati bo‘yicha muxbiri
Abibullayev Dauit Yesemuratovich – O‘zbekiston Milliy axborot agentligining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha sharhlovchisi
Babayev Anvar Mashrabovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Imom Buxoriy xalqaro ilmiy-tadqiqot markazining nashrlar bo‘limi boshlig‘i
Yejkov Sergey Aleksandrovich – «Uzmetronom.com» veb-sayti bosh muharriri
Ilyasov Anvar Abdullayevich – O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining «Dunyo» axborot agentligi fotomuxbiri
Kodirov Solijon Meliboyevich – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston» telekanalining badiiy dam olish ko‘rsatuvlar bo‘limi rejissyori
Nepomnyaщaya Olga Ivanovna – Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondining bo‘lim bosh muharriri
Obidov Muhammad Dalimovich – O‘zbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasining Farg‘ona viloyati bo‘limi raisi
Raxmetov Maxamet – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «Toshkent» teleradiokanali» davlat unitar korxonasining bo‘lim muharriri
Toxirov Mamasodik Boborozikovich – So‘x tumani «Sadoi So‘x» gazetasi bosh muharriri, Farg‘ona viloyati
Xamrayev Islom Xamzayevich – «Adolat» ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri
Shamsiyev Gayrat Abdusattarovich – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «Respublika teleradiomarkazi» davlat unitar korxonasining Toshkent telemarkazi bosh muhandisi
Shermatov Talibjon Tashtemirovich – Xo‘jaobod tumani «Haqiqat» gazetasi muharriri, Andijon viloyati
Yakubjanova Mukaddas Sidikovna – G‘afur G‘ulom nomidagi nashriyot-matbaa ijodiy uyi muqovalash sexi mashinisti
Raxmonkulov Ulug‘bek Akmalovich – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston 24» telekanalining «Tahlilnoma» axborot-tahliliy dasturlar bo‘limi bosh muharriri
Umarov Jahongir Tulkunovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Matbuot xizmati huzuridagi Media-markazining tasvirga olish guruhi bosh mutaxassisi
O‘rozov Abduvali Po‘latovich – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston 24» telekanalining Prezident «POOL» xizmati bosh muharriri o‘rinbosari
Xoliqov Elbek Mustafoyevich – Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi markazi yig‘ma axborot-tahlil bo‘limi boshlig‘i
Choriyev Shunqor Buriyevich – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston 24» teleradiokanali» davlat unitar korxonasi direktori o‘rinbosari
Yuldashov Galaviddin – O‘zbekiston Jurnalistlari ijodiy uyushmasining Qashqadaryo viloyati bo‘limi raisi
Azimov Anvar Xabibullayevich – «Mening yurtim» telekanali loyiha boshlovchisi
Nikolenko Liliya Vladimirovna – «Potrebitel.uz» veb-sayti administratori, bloger
Sanayev Furqat Choriyevich – O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligining jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi boshlig‘i
Tashmatova Tamara Sheraliyevna – «Farg‘ona haqiqati» – «Ferganskaya pravda» gazetalari birlashgan tahririyatining bosh muharriri o‘rinbosari, Farg‘ona viloyati
Alimova Sabina Tuygunovna – «Pravda Vostoka» gazetasi muxbiri
Isojonov Mirolim Xayrillo o‘g‘li – «Daryo.uz» internet nashri muxbiri
Abduraxmanov Xayrullo Fayzullayevich – «Mahalla» gazetasi maxsus muxbiri
Akbarov Kosimjon Turgunovich – Mingbuloq tumani «Mingbuloq» gazetasi muharriri, Namangan viloyati
Askarov Nuriddin Muxamadjonovich – «Ruxsor teleradiokanali» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Farg‘ona viloyati
Achilova Sadoqat Sadullayevna – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston 24» telekanalining xalqaro muxbirlar tarmog‘i muharriri
Bozorov Baxshillo Muhamadovich – «Istiqlol-TV» teleradiokompaniyasi direktori, Buxoro viloyati
Davirova Gulbaxor Kuchkarovna – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston» radiokanalining ijtimoiy-siyosiy va sotsial-iqtisodiy eshittirishlar muharririyati bosh muharriri
Durdiyeva Gulchexra Sattarovna – «Yangi O‘zbekiston» gazetasining Toshkent viloyati bo‘yicha muxbiri
Jalilov Suxrobjon Yoqub o‘g‘li – Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondining bo‘lim video montajchisi
Zaitova Nargiza Sabirovna – Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston Milliy kutubxonasining qo‘lyozmalar, noyob va alohida qiymatga ega nashrlar xizmati rahbari
Kallixanova Lolagul Orazgaliyevna – «Makan.uz» veb-sayti bosh muharriri
Kulmurodov Anvar Botirovich – «Ishonch» va «Ishonch-Doveriye» gazetalari bosh muharririning birinchi o‘rinbosari
Qosimov Zafarjon Olimjonovich – «Xabar.uz» axborot-tahliliy portali muxbiri
Qosimova Sarvara Jo‘rayevna – «O‘zbekiston adabiyoti va san’ati» gazetasi muxbiri
Mamatov Rustam Urokboyevich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Matbuot xizmati huzuridagi Media-markazining axborot tayyorlash guruhi yetakchi mutaxassisi
Manzurova Nodira Abdulxayevna – O‘zbekiston Milliy axborot agentligining Fotoaxborot tahririyati bosh muharriri o‘rinbosari
Masharipov Sherjan – «Xiva tongi» gazetasi muharriri, Xorazm viloyati
Mengziyayeva Rayxon Yangiboyevna – Qumqo‘rg‘on tumani «Qumqo‘rg‘on sadosi» gazetasi bosh muharriri, Surxondaryo viloyati
Nazirov Dilshodbek Boxadirovich – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi «O‘zbekiston 24» telekanalining studiya bosh muharriri
Nasimov Baxtiyer Azimovich – Toshkent shahri «Coscom» mas’uliyati cheklangan jamiyatining jamoatchilik bilan aloqalar boshqarmasi boshlig‘i, bloger
Pulatova Shoxista Anvarovna – «Sharq» nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasining qoliplar tayyorlash sexi montajchisi
Soboleva Yekaterina Nasreddinovna – O‘zbekiston elektron ommaviy axborot vositalari milliy assotsiatsiyasining loyiha muvofiqlashtiruvchisi
Suvonov Nodir Abdiravubovich – Toshkent shahri «Adabiyot nashriyoti» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori
Sultanova Feruza Xikmatullayevna – «O‘zbekiston» nashriyot-matbaa ijodiy uyining muqovalash sexi chop etuvchisi
Teshayev Andrey Vyacheslavovich – «Podrobno.uz» yangiliklar agentligi bosh muharriri
Utemuratov Furxat Yusupovich – Xo‘jayli tumani «Xo‘jayli haqiqati» gazetasi bosh muharriri o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Xoshimova Yulduz Utkurovna – «Milliy» telekanalining ijtimoiy-ma’rifiy bo‘limi boshlig‘i
Husanov Jasur Ruxiddinovich – Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligining axborot xizmatlari faoliyatini tashkil qilish va muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i
Sharapova Irisgul Boranbayevna – «Qoraqalpog‘iston» radiokanalining «Xabar» axborot-tahliliy dasturlari bosh muharririyati bo‘lim mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Ergashev Nabijon Majid o‘g‘li – «Jizzax» nodavlat telekanali bosh muharriri, Jizzax viloyati
Eshboyev Temir Abdirasulovich – «Xalq so‘zi» gazetasining Navoiy viloyati bo‘yicha muxbiri
Yusupova Feruza Artikovna – «Teleradiokompaniya Zo‘r» mas’uliyati cheklangan jamiyatining «Zo‘r TV» telekanali muharriri.