Bojxona boji va aksiz solig‘ini to‘lash muddati kechiktiriladi
Prezidentning tegishli Farmoniga asosan tadbirkorlik sub’yektlariga tovarlar (ishlar, xizmatlar) import qilishda QQSni to‘lash bo‘yicha 120 kun muddatgacha kechiktirish olish huquqi berilgan edi.
Farmonga muvofiq, bojxona organlariga murojaat qilgan kungacha 1 yildan kam bo‘lmagan davrda tashqi iqtisodiy faoliyatni amalga oshirayotgan mikrofirma va kichik korxonalarga tovarlarni (iste’mol tovarlaridan tashqari) olib kirishda undiriladigan bojxona boji va aksiz solig‘ini to‘lash muddatini 2020 yil 1 iyulgacha kechiktirishni qo‘llash huquqi, keyinchalik kechiktirilgan summani 120 kun mobaynida teng ulushlarda to‘lash sharti bilan berildi.