«Adolat» partiyasidan ham prezidentlikka nomzod ma’qullandi
«Adolat» SD partiyasidan Roba Mahmudova prezidentlikka nomzod sifatida partiyaning Qurultoyida ko‘rib chiqish uchun ma’qullandi.
Ma’lumot uchun, Robaxon Mahmudova 2020-yilning iyulidan Oliy sud raisining birinchi o‘rinbosari – ma’muriy ishlari bo‘yicha sud kollegiyasi raisi lavozimida ishlab kelmoqda.
Robaxon Mahmudova 1968 yili Farg‘ona viloyatida tug‘ilgan. 2008-yilgacha Oliy sud sudyasi lavozimida ishlagan. 2017−2020-yillar mobaynida O‘zbekiston prezidentining Farg‘ona viloyati bo‘yicha xalq qabulxonasiga rahbarlik qilgan.2020-yilning yanvar -iyul oylari oralig‘ida Oliy Majlis yuqori palatasining Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari bo‘yicha qo‘mitasi raisi vazifasida ishlagan. O‘sha yilning iyul oyida esa O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi raisining birinchi o‘rinbosari.