Shavkat Mirziyoyev: Islom aka kamtar inson edilar. Bu maqbara ham o‘zlariga munosib bo‘lgan
Davlatimiz rahbari Samarqandga safari chog‘ida O‘zbekistonning Birinchi Prezidenti Islom Karimov qabrini ziyorat qildi, deya xabar berdi prezident matbuot xizmati.
Marhumning haqiga Qur’on tilovat etildi.
O‘tganlarni yaxshi amallari bilan eslash, ruhlarini shod etish muqaddas qadriyatlarimizdandir. Ulamolar bilan suhbatda Islom Karimovning ana shunday insoniy fazilatlari yodga olindi.
«Islom aka kamtar inson edilar. Bu maqbara ham o‘zlariga munosib bo‘lgan. Bu yerga mehr berganmiz. Birinchi Prezidentimiz boshlagan ishlarni davom ettirayapmiz. Ruhlari shod bo‘lsin, ilohim», — dedi Shavkat Mirziyoyev.