O‘zbekistonlik talabalar Butun Rossiya stomatolog talabalar olimpiadasida g‘olib bo‘ldi
Toshkent davlat stomatologiya instituti talabalari A. I. Yevdokimova nomidagi Moskva davlat tibbiyot va stomatologiya universiteti tomonidan har ikki yilda bir marta o‘tkaziladigan Butun Rossiya stomatolog talabalar olimpiadasida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Institutning 5-kurs talabasi Sardor Xaytmetov olimpiadaning mutlaq g‘olibi bo‘ldi, Farruh Mingboyev va Boburjon Hamidovlar esa ikkinchi o‘ringa sazovor bo‘lishdi.
Shu tariqa Toshkent davlat stomatologiya instituti o‘tgan uch yil ichida stomatologiya sohasida mutaxassislarni tayyorlashda ikkinchi bor xalqaro darajada tan olindi, deya xabar qiladi Sog‘liqni saqlash vazirligi axborot xizmati.
Ma’lum qilinishicha, 2017 yilda o‘tkazilgan olimpiadada ham 50 ga yaqin oliy o‘quv yurtlari orasida Toshkent davlat stomatologiya instituti talabalari chempion bo‘lgan.