Yunusobodda ikki avtomobil «novostroyka» handag‘iga tushib ketdi
Bugun, 8 iyul kuni taxminan soat 12:00 larda Toshkent shahar Yunusobod tumani Niyozbek yo‘li ko‘chasida qurilayotgan yangi binoning poydevori uchun qazilgan handaqning bir chetida yer o‘pirilish hodisasi sodir bo‘lgan.
Natijada handaq chetidagi yo‘lda turgan «Matiz» va «Spark» rusumli avtomobillar handaq ichiga tushib ketgan.
Hodisa to‘g‘risida FVVga xabar kelib tushmagan. Tarqalgan xabar yuzasidan voqea joyiga shahar va tuman FVB xodimlari chiqib, o‘rganish ishlarini olib borishgan. Avtomobillar maxsus texnika yordamida handaqdan chiqarib olingan.