Italiyalik psixolog va psixoterapevt Sara Reginella AQSh prezidenti Donald Trampni o‘tgan saylovlarda qattiq ruhiy jarohat olgan deya hisoblaydi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birlashishning omili Trampning narsisizmi(o‘zini sevish, mahliyo bo‘lish)ga zarba berdi va «bu yara hali-veri tuzalmaydi». Hokimiyatni yo‘qotish haqiqati prezidentga qattiq ta’sir qilgan.
17-dekabr kuni Tramp g‘azablanib, Oq uyni tark etishni rad etgani haqida xabar berilgan edi.
Eslatib o‘tamiz, 3-noyabr kuni bo‘lib o‘tgan saylovlarda Demokratlar partiyasi vakili Jo Bayden g‘alaba qozondi. 14-dekabr kuni saylovchilar hay’ati ham shu fikrga keldi. Jahon liderlari ham (jumladan Xitoy va Rossiya tomoni) Baydenni g‘alaba bilan tabrikladi.