Inhada «Startup Mix» biznes-anjumani bo‘lib o‘tdi
20 yanvar kuni Toshkent shahridagi Inha universitetida (IUT) «Startup Mix» startap va innovatsiyalar bo‘yicha eng nufuzli biznes-anjuman bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida video taqdimotlar, master-klasslar, startap loyihalarning taqdimoti bo‘lib o‘tdi, storiteling, suniy intellekt kabi dolzarb mavzular muhokama qilindi.
Inha universitetining 4 bosqich talabalari Sabina Akbarova i Anvar Mo‘minov o‘zining «BitStreem» loyihasi taqdimotini o‘tkazdi. BitStreem bu mashinali o‘qitish yordamida individual yondashuvni tanlash orqali o‘zbek tilida onlayn kurslarda o‘qitish uchun mo‘ljallangan interaktiv platformadir. Platforma orqali talaba kerakli ma’lumotni onlayn rejimida istalgan vaqtida olishi mumkin. Shuningdek forumda boshqa o‘quvchilar bilan axborot almashish, o‘qish jarayonining muhim masalalarini muhokama qilish yoki tajriba bilan bo‘lishish imkoniyati ham yaratilgan.