Shavkat Mirziyoyev Bolgariyadagi halokat munosabati bilan ta’ziya bildirdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Svoge shahri yaqinida yuz bergan avtohalokat oqibatida ko‘plab insonlar vafot etgani munosabati bilan Bolgariya Respublikasi Prezidenti Rumen Radevga hamdardlik bildirdi.
Bugun, 26-avgust kuni Bolgariyaning Svoge shahri yaqinida sayyohlar avtobusi va yengil avtomobil to‘qnashuvi oqibatida 16 kishi haolk bo‘lgan, 27 kishi og‘ir tan jarohati olgan, ularning ko‘pchiligi og‘ir ahvolda.
Mamlakat bosh vaziri Boyko Borisov mazkur fojia munosabati bilan 27-avgustni motam kuni deb e’lon qilgan.